Dofinansowanie dla Zbąszyńskiego Centrum Kultury. 


Na początku 2018 roku Zbąszyńskie Centrum Kultury złożyło dwa wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z popularyzacją wiedzy o wydarzeniach historycznych, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę w wyniku walk w czasie Powstania Wielkopolskiego.


Jedno z nich Historia Powstania Wielkopolskiego – tu była Polska otrzymało dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji ministra właśc. ds. kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w wysokości 39 893, 00 zł w ramach programu „Wspieranie samorządowych instytucji kultury – opiekunów miejsc pamięci”. Zadanie będzie polegało m.in. na odtworzeniu przejścia granicznego przy drodze ze Zbąszynia do Dąbrówki Wlkp., gdzie dawniej przebiegała tędy granica polsko-niemiecka, a także odtworzenie kamieni wersalskich oraz wytyczenie szlaku pieszego wzdłuż wspomnianej granicy. Zakończenie realizacji zadania planuje się do końca 2018 roku.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Kolejny projekt o nazwie Ulicami Zbąszynia do Niepodległej otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” w wysokości 14 400, 00 zł. Projekt będzie obejmował kilka działań mających na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a tym samym powiązanych z upamiętnieniem wydarzeń historycznych, które lokalnie przyczyniły się do odzyskania niepodległości. Będą to m.in.: akcja zbierania i digitalizowania pamiątek związanych z bohaterami ziemi zbąszyńskiej „Pamięć o Bohaterach Niepodległości” itp., a następnie ich wystawę, wieczór wspominkowy „Zaduszki bohaterów Niepodległej”, grę miejską „Zbąszyńska Niepodległa”, spacer tematyczny „Ulicami Zbąszynia do Niepodległej” oraz wykłady historyków i regionalistów. Powyższe wydarzenia planujemy rozpocząć we wrześniu 2018 r., a zakończyć pod koniec listopada br.

 


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

 

 

 

www.niepodlegla.gov.pl

 

 


 

 

GoogleMapZCK

KontaktZCK

Miscellaneous Information

ZBĄSZYŃSKIE CENTRUM KULTURY

Godziny otwarcia:
Pon - Wt. 8:00 - 16:00
Śr. 8:00 - 16:00
Czw.  Pt. 8:00 - 16:00

email:
kultura.zbaszyn@gmail.com

Address
Ulica: Powstańców Wlkp. 12
Województwo: Wielkopolska
64-360 Zbąszyń
Phone
tel. (68) 3860 874
Mobile
+ 48 500 001 127